На Херсонщині безкоштовно відпочивають учасники АТО

У Херсонській області на морських узбережжях безкоштовно відпочивають учасники АТО з сім’ями. Що цікаво, мова не йде про бюджетне фінансування — захисників з дружинами і дітьми беруть приватні пансіонати.
У Центрі допомоги учасникам АТО при ХОДА розробили програму «Відпочіваємо всією родиною», згідно з якою голови РДА та координатори центру співпрацюють з власниками пансіонатів, не тільки надаючи їм інформацію про кількість ветеранів АТО, що потребують відпочинку, а й безпосередньо займаючись питаннями пристрої до оздоровчого закладу .

Так, кожна охоча сім’я захисника може поїхати на узбережжі на 5 днів — проживання безкоштовно, харчування за свій рахунок (що людей цілком влаштовує, адже питання їжі дуже вибіркове).
За словами керівника Центру допомоги учасникам АТО Наталії Возаловської, на сьогодні заяви на відпочинок вже подали 67 сімей захисників. І це тільки початок літа.
«Це все на особістих домовленностях. Щотижня їздімо морським узбережжями, спілкуємося з власниками оздоровчих закладів. Люди ОХОЧЕ йдут на зустріч, я вам скажу. І дуже важливо, что це Родинний відпочинок. Бо, наприклад, за іншою, державною програмою, оплачується путівка в санаторій только для самого учасника АТО, а вони самі не хотят їхати без сімей. І ми зроби таку програму по сімейному відпочинку учасников АТО. Буває, їдуть, чоловік и дружина учасники АТО. У нас зараз до 70% розлучення у родинах захисників. Тому ми намагаємося ще й працювати на збереження сімей », — розповіла Наталія Возаловская.
Також, за словами Возаловской, на відпочинок до нас просяться і учасники АТО з інших регіонів, де немає такої програми. У центрі стараюся допомогти і таким.
«З Житомира звертають до нас, ой ми теж хочемо. І вірішуємо питання, бо це люди з 30-ї бригади, яка діслокувалася у нас у Стрілковому. Ну як Їм відмовіті? », — розповіла Возаловская.
Відправляють оздоровлюватися учасників АТО лише в заздалегідь перевірені пансіонати, щоб умови були пристойні. Поки це Голопристанський і Генічеський райони — кажуть в Центрі. У минулому році за вказаною програмою на морських курортах Херсонщини відпочили 35 сімей атошніков.

Джерело: ПІК

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *