Державні пільги для інвалідів війни

Згідно зі статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантїї їх соціального захисту» інвалідам війни та прирівняним до них особам надаються такі пільги:

 1. Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів.
 2. Позачергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів), безплатне забезпечення іншими протезами та протезноортопедичними виробами.
 3. Безплатне позачергове забезпечення санаторно-курортним лікуванням із компенсацією вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад або одержання замість путівки грошової компенсації.
 4. Стовідсоткова знижка при платі за користування житлом .
 5. Стовідсоткова знижка при платі за користування комунальними послугами.
 6. Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів.
 7. Позачергове обслуговування в амбулаторно-поліклінічних закладах, а також позачергова госпіталізація.
 8. Право на щорічне медичне обстеження і диспансеризацію із залученням необхідних спеціалістів.
 9. Позачергове працевлаштування за спеціальністю відповідно до підготовки та висновків медико-соціальної експертизи.
 10. Переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників.
 11. Позачерговий безплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир та першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 12. Позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв’язку. Абонементна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
 13. Виплата допомоги з тимчасової непрацездатності працюючим інвалідам війни в розмірі стовідсоткової середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.
 14. Використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік.
 15. Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Джерело: Народна Армія

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *